Vlna a waldorfské panenky

Naše výrobky z textilu, waldorfské panenky a zvířátka jsou vyrobeny z přírodních materiálů a jsou plněny ovčí vlnou. Ovčí vlna je 100% přírodní materiál a její používání bylo známo již dáných dobách národům v Přední Asii, odkud se e středověku rozšířilo po Evropě. Je prodyšná, měkká, příjemná na dotek, příjemně vede teplo a také se teplotě vašeho těla přizpůsobí. Díky šetrnému zpracování a praní jsou tyto její vlastnosti zachovány. Díky vysokému obsahu lanolínu může mít i léčivé účinky.

Péče o waldorfské panenky a výrobky z vlny

Výrobky lze bez problémů prát v ruce v jemném přípravku na vlnu nebo mýdle, ale vždy je potřeba dbát na konstantní teplotu vody. Při střídání teplot mezi teplou a studenou vlna plstnatí Je možné je prát i v pračce, ale vždy dodržte program na vlnu, při kterém nedochází právě ke střídání teplot a je pro praní vlny určen. Vyprané panenky sušte na vzdušném teplém místě. V létě se dobře osvědčilo sluníčko, v chladnějším období radiátor nebo zavěsit. Hračky, zvláště pak waldorfské panenky jsou naplněny poměrně velkým množstvím vlny a doba sušení je tedy delší.

Jako přírodní materiál na vlnu číhá i jedno nebezpečí v podobě šatních molů. Šatní moli mohou napadnou hračky, se kterými si dlouhodobě (několik měsíců) děti nehrají a jsou uloženy v nějaké krabici nebo košíku nebo například sezonní figurky, které čekají uskladněny až přijde jejich čas (př. betlém, vánoční ozdoby, velikonoční dekorace apod.) Dobrou ochranou jsou v tomto případě levandulové pytlíčky, které vložíte do sáčku s figurkami nebo hračkami a teprve potom uskladníte do krabice. Pokud již přece jen k napadení housenkami molů dojde, zabalte výrobek do igelitového sáčku, dejte ho na několik dnů do mrazáku, potom vytáhněte a vyperte výše popsaným způsobem.