kompstovatelné sáčky vhodné do odvětrávaných košů, původní cena  111,-                                                                      Kompostovatelné sáčky 10 l KOMPOSTUJ.CZ (25 ks)

Vhodné i na uchovávání a balení potravin
Vyrobeno v ČRObjem sáčku: 10 litrů
Balení obsahuje 25 sáčků
Rozměry: d 420 x š 440 mm, záložka
Tloušťka: 18 mikronů.

Do koše na kuchyňský bioodpad (slupky, skořápky, nať ze zeleniny a vše, co lze kompostovat). Po naplnění sáček uložíte s obsahem na kompost, do kompostéru nebo sběrné nádoby na bioodpad (hnědé popelnice). Sáček je zkompostován i s biologickým odpadem. Manipulace je snadná a hygienická, odpadá nepříjemné vymývání košů.

Praktické rady a tipy pro kompostování sáčků KOMPOSTUJ.CZ v kompostérech najdete na http://www.kompostuj.cz/vime-jak/jak-tridit-kuchynske-zbytky/.

Sáčky KOMPOSTUJ.CZ se výborně uplatní i jako potravinové sáčky (na pečivo, ovoce, zeleninu, ...).

Sáčky KOMPOSTUJ.CZ jsou 100% biologicky rozložitelné.

Základní výhodou kompostovatelného sáčku KOMPOSTUJ.CZ je, že jej lze v suchém prostředí skladovat, přičemž pokud se dostane na kompost, do prostředí, kde jsou přítomny aerobní bakterie a vlhkost, ZMIZÍ - rozloží se (biodegraduje).

Důležité je nezaměňovat 100% biologicky rozložitelné (biodegradabilní) plasty s tzv. oxodegradabilními plasty. Oxodegradabilní plasty nejsou kompostovatelné, degradují pouze na základě přednastavené chemické reakce probíhající bez vazby na kompostování, tudíž se vám za pár měsíců rozpadnou ve skříni. Jsou vyráběné z ropy. Podrobnější informace: http://www.nakompost.cz/cs/content/9-caste-otazky#Rozdil_mezo_komp_a_BDP
Jak bezpečně rozpoznáte biodegradabilní plasty od oxodegradabilních?
OK compost     Biodegradabilní plasty jsou opatřeny logem OK Compost.
(100% kompostovatelné obaly musí být označeny tímto symbolem.)
Sáčky KOMPOSTUJ.CZ mají logo OK Compost.
Vysoušení bioodpadu

Sáčky KOMPOSTUJ.CZ jsou paropropustné, dochází tak k příznivému vysoušení bioodpadu, ke snížení zápachu a k významnému snížení hmotnosti (PDF, 304 kB), což má význam pro domácnosti, ale i pro obce: nižší hmotnost = úspora nákladů na komunální svoz bioodpadu.
Sáček KOMPOSTUJ.CZ lze umístit jako výstelku do jakékoli nádoby na bioodpad (běžný odpadkový koš, kyblík, mísa, keramická kuchyňská nádoba na bioodpad, ...), ušetří Vám vymývání nádoby. Pokud je však sáček v uzavřené neodvětrávané nádobě, nedochází k efektivnímu vysoušení a tím případnému snížení zápachu a hmotnosti. Odpar kondenzuje na stěnách nádoby a na jejím dně se může hromadit kondenzát (tekutina). Je proto výhodné sáček umístit do odvětrávané nádoby.
Materiál

Mater-Bi, 100% kompostovatelný do 90 dnů, certifikovaný dle EN 13432. Suroviny jsou ze zemědělské produkce (škrob a polykaprolakton). Materiál je paropropustný, odpar umožuje snížit hmotnost odpadu a omezuje případný zápach.

Upozornění

Chraňte před nevhodným použitím dětmi, nepřetahujte přes hlavu. Kompostovatelné obaly nepatří do sběrných nádob na plasty (žlutých kontejnerů).
Proč kompostovatelné sáčky KOMPOSTUJ.CZ
mají mechanické vlastnosti a vzhled podobný taškám z HDPE - igelitkám
jsou dlouhodobě skladovatelné a vyrobené z přírodních obnovitelných zdrojů
dají se vložit do odvětrávaných košů na bioodpad
jsou paropropustné a snižují hnití a případný zápach
jsou plně kompostovatelné i v domácím kompostu a vhodné i pro komunitní kompostování na sídlištích
jsou certifikovány značkou OK Compost
uplatní se i jako potravinové sáčky a při sběru směsných odpadů
jsou vyrobeny v ČR

Kompostovatelné sáčky KOMPOSTUJ.CZ (25 ks) - 10 litrů - akce

  • Výrobce: Hbabio
  • Kód výrobku:
  • Dostupnost: 3
  • 99,00Kč


Doporučené výrobky

Tampóny Regular Natracare -20ks

Tampóny Regular Natracare -20ks

menstruační tampony ze 100% biobavlny, velikost regular , 20 ks          &n..

119,00Kč