• Kozlíček polníček, 2g

nenáročná listová zelenina, přezimuje, dá se sklízet celou zimu a na jaře                                                Kozlíček polníček
Valerianella locusta Betcke / Valeriánka polná
LARGED LEAVED

Odrůda se středně zelenými, oválně prodlouženými listy
Nenáročná listová zelenina pěstovaná pro listové růžice, které se upravují jako salát, avšak mají vyšší nutriční hodnotu. Má krátkou vegetační dobu. Vysévá se časně na jaře nebo v červenci. Výsevky od konce srpna do počátku října necháváme přezimovat a sklízíme časně z jara. Vyséváme do řádků 10 cm, můžeme i předpěstovat sazenice.

Polníček, kozlíček (Valerianella locusta) je známý v Evropě asi od 16. století, od 18. století se pěstuje v zahrádkách a přesto u nás patří k málo známým zeleninám. Odrůda LARGE LEAVED vytváří v prvním roce pěstování bohatou listovou růžici, má středně zelený, oválně prodloužený list s poměrně výraznou žilnatinou.  Listy jsou šťavnaté a mají vyšší biologickou hodnotu než salát. Obsahují vyšší množství vitaminu C a provitaminu A. Dále má také hodně vitamínů skupiny B, obsahuje vitamin E, kyselinu listovou, rutin a např. také vápník.

Kozlíček polníček, 2g

  • Výrobce: Semo
  • Kód výrobku:
  • Dostupnost: 2
  • 23,00Kč


Doporučené výrobky

Alobal - 100% recyklovaný, 12 metrů v roli

Alobal - 100% recyklovaný, 12 metrů v roli

tenký alobal pro běžné použití                    ..

144,00Kč

Tričko  dámské biobavlna  krátký rukáv přírodní zelený proužek XS

Tričko dámské biobavlna krátký rukáv přírodní zelený proužek XS

dámské tričko z 100% biobavlny, užší ženský střih,doprodej            ..

325,00Kč