kompstovatelné sáčky vhodné i na uchovávání a balení potravin, původní cena 112,- Kč                                              Svačinové sáčky KOMPOSTUJ.CZ (50 ks)

Vhodné i na uchovávání a balení potravin
Vyrobeno v ČR

Rozměr sáčku: 20 x 30 cm
Balení obsahuje 50 sáčků

Novinka na našem trhu - sáček na pečivo, ovoce, zeleninu, sýry, ... zkrátka na jídlo všeho druhu.
Proč kompostovatelné svačinové sáčky KOMPOSTUJ.CZ

jsou paropropustné - pečivo a jiné potraviny v nich mohou dýchat, vydrží tak déle čerstvé
mají mechanické vlastnosti a vzhled podobný taškám z HDPE - igelitkám
lze je opakovaně použít
jsou dlouhodobě skladovatelné a vyrobené z přírodních obnovitelných zdrojů
jsou plně kompostovatelné i v domácím kompostu a vhodné i pro komunitní kompostování na sídlištích
jsou certifikovány značkou OK Compost
jsou vyrobeny v ČR

Až sáček doslouží, lze jej uložit na kompost, do kompostéru nebo sběrné nádoby na bioodpad (hnědé popelnice). Sáček je zkompostován i s biologickým odpadem.

Praktické rady a tipy pro kompostování sáčků KOMPOSTUJ.CZ v kompostérech najdete na http://www.kompostuj.cz/vime-jak/jak-tridit-kuchynske-zbytky/.
Sáčky KOMPOSTUJ.CZ jsou 100% biologicky rozložitelné.

Základní výhodou kompostovatelného sáčku KOMPOSTUJ.CZ je, že jej lze v suchém prostředí skladovat, přičemž pokud se dostane na kompost, do prostředí, kde jsou přítomny aerobní bakterie a vlhkost, ZMIZÍ - rozloží se (biodegraduje).

Důležité je nezaměňovat 100% biologicky rozložitelné (biodegradabilní) plasty s tzv. oxodegradabilními plasty. Oxodegradabilní plasty nejsou kompostovatelné, degradují pouze na základě přednastavené chemické reakce probíhající bez vazby na kompostování, tudíž se vám za pár měsíců rozpadnou ve skříni. Jsou vyráběné z ropy. Podrobnější informace: http://www.nakompost.cz/kompostovatelne-plasty/rozdil-mezi-oxo-a-bio-plasty/

Vysoušení bioodpadu

Sáčky KOMPOSTUJ.CZ jsou paropropustné, dochází tak k příznivému vysoušení bioodpadu, ke snížení zápachu a k významnému snížení hmotnosti (PDF, 304 kB), což má význam pro domácnosti, ale i pro obce: nižší hmotnost = úspora nákladů na komunální svoz bioodpadu.
Sáček KOMPOSTUJ.CZ lze umístit jako výstelku do jakékoli nádoby na bioodpad (běžný odpadkový koš, kyblík, mísa, keramická kuchyňská nádoba na bioodpad, ...), ušetří Vám vymývání nádoby. Pokud je však sáček v uzavřené neodvětrávané nádobě, nedochází k efektivnímu vysoušení a tím případnému snížení zápachu a hmotnosti. Odpar kondenzuje na stěnách nádoby a na jejím dně se může hromadit kondenzát (tekutina). Je proto výhodné sáček umístit do odvětrávané nádoby.
Materiál

100% kompostovatelný do 90 dnů, certifikovaný dle EN 13432. Suroviny jsou ze zemědělské produkce (škrob a polykaprolakton). Materiál je paropropustný, odpar umožuje snížit hmotnost odpadu a omezuje případný zápach.
Upozornění

Chraňte před nevhodným použitím dětmi, nepřetahujte přes hlavu.
Kompostovatelné obaly nepatří do sběrných nádob na plasty (žlutých kontejnerů).

Svačinové sáčky KOMPOSTUJ.CZ (50 ks) - akce

  • Značka: Hbabio
  • Kód produktu:
  • Dostupnost: 20
  • 79.00Kč