Dva ručníky (75 × 50 cm) a osuška (75 x 140 cm) z certifikované biobavlny, vyšší gramáž, více barev               Dva ručníky (75 × 50 cm) a osuška (75 x 140 cm) z certifikované biobavlny. Extra huňaté, jemné a skvěle savé s vysokou gramáží 550g/m².

Dárková sada obsahuje dva froté ručníky a osušku z biobavlny, návod na jejich ekologické praní, leták s informacemi o biobavlně a vzorek máchadla L'vandu Love.

barva přírodní, myší kožíšek fialová nebo tealová

Extra huňatá, jemná a skvěle savá osuška a dva ručníky z certifikované biobavlny  . Ekologicky pěstovaná bavlna neobsahuje chemické látky, proto jsou ručníky z biobavlny vhodné pro alergiky, ekzematiky i malé děti.PROČ BIOBAVLNA?

Konvenční pěstování bavlny a výroba bavlněných oděvů mají negativní vliv na životní prostředí i zemědělce a dělníky, které textilní průmysl živí.


Pole bavlníků zabírají necelá 3 % obdělávané půdy na světě, ale spotřebují zhruba 25 % všech insekticidů a 10 % všech herbicidů. Pro pěstování bavlny se masivně používají chemické látky, které jsou zakázané v potravinářské výrobě .


Bavlna je jednou z nejvíce geneticky modifikovaných rostlin, zejména proto aby snášela nadprůměrné dávky chemikálií.


Na výrobu jednoho trička a jedněch džínsů se spotřebuje okolo půl kila pesticidů a syntetických hnojiv.


Při pěstování i výrobě biobavlny je zakázáno používat toxické chemické látky, které způsobují otravy u zemědělských dělníků a poškozují životní prostředí, i geneticky modifikované organismy.


Certifikované farmy usilují o vybudování biologicky rozmanitého zemědělského systému a udržení úrodnosti půdy přirozenou cestou.


Biobavlna na rozdíl od konvenčně pěstované bavlny nezpůsobuje alergické reakce. Proto je vhodná pro děti, alergiky, ekzematiky a osoby s citlivou pokožkou.


CERTIFIKACE

Tyto osušky a ručníky splňují vysoké standardy mezinárodní organizace GOTS. Pěstování biobavlny je sledováno a kontrolováno od semene až po konečné zpracování látky včetně šití. Inspektoři dohlíží také na sociální podmínky dělníků (video o pěstování a výrobě biobavlny).


NÁVOD NA EKOPRANÍ PRO RUČNÍKY A OSUŠKY Z BIOBAVLNY:

Pokud se na ručníku vyskytne skvrna, ošetřete ji před praním žlučovým nebo olivovým mýdlem (veganské).


Bavlněné froté miluje praní v mýdlových ořeších – zůstává měkké a savé.


Ručníky a osušky doporučujeme prát na 60 oC.


Zásadně nepoužívejte aviváž – usazuje se na vláknech a snižuje savost vláken. Do závěrečné máchací lázně přidejte máchadlo L'vandu Love, které z textilu vypláchne zbytky pracího prostředku a udržuje tak ručníky funkční a dobře savé (není nutné, pokud perete v mýdlových ořeších).


Sada dvou ručníků a osušky z biobavlny

  • Značka: Tierra Verde
  • Kód produktu:
  • Dostupnost: Na objednání do 5 dnů
  • 849.00Kč


Dostupné možnosti


Související produkty

Šípkový čistící olej   Eone 50 ml

Šípkový čistící olej Eone 50 ml

Pro aknózní, zánětlivou pleť. Snižuje tvorbu jizev, je protizánětlivý. 2 krok péče o pleť  &nbs..

343.00Kč

Šít panenky? Z čeho a jak?

Šít panenky? Z čeho a jak?

brožurka s pracovními postupy pro šití panenek               ..

57.00Kč

Dívčí spodní kalhotky  přírodní  128-140 nižší pas

Dívčí spodní kalhotky přírodní 128-140 nižší pas

kalhotky z biobavlny pro větší slečny, s nižším pasem             ..

95.00Kč

Tagy: ručník biobavlna