• Tajný život stromů: Peter Wohlleben pův 335,- kč

Co cítí a jak komunikují, jak funguje les... Objevování fascinujícího světa                              Tajný život stromů

Německý bestseller Tajný život stromů se již druhým rokem drží na žebříčku nejprodávanějších knih a získává si nadšené čtenáře ve stále více zemích.

Les je pro mnohé z nás vytouženým místem odpočinku. Je synonymem ticha a nedotčené přírody. Renomovaný lesník Peter Wohlleben nám dává nahlédnout do skrytého života stromů a odhaluje nečekané skutečnosti: stromy mají paměť, předávají si informace, pociťují bolesti, dokonce mohou dostat úpal a časem se jim tvoří vrásky. Mnohé stromy, jako například duby, spolu navzájem komunikují prostřednictvím vonných látek. V okamžiku, kdy je některý ze stromů napaden hmyzem, vysílá vůně jako signály a všechny stromy v okolí upozorní na nebezpečí. Peter Wohlleben čerpá ze svých mnohaletých zkušeností lesníka a ukazuje nám les ze zcela nové stránky. Jeho zábavná knížka, plná nových informací o stromech a lesích, nás přivádí k úžasu nad zázraky přírody.

Ve vynikajícím překladu PhDr. Magdaleny Havlové. Jen v Německu se za rok od vydání prodalo na 500 000 kusů a práva na překlad byla dosud prodána do 27 zemí.

Fascinující kniha o lesních velikánech, kterým se podařilo dokonale skrýt své schopnosti před naším zrakem. Die Welt

Svátek pro každého milovníka lesa. Buchjournal

Při příští procházce lesem bude čtenář vnímat okolní zelený svět novým pohledem. Bild der Wissenschaft

Wohlleben pro nás znovu objevil les a v něm celý nový svět. Literatur Spiegel

 

 

 

 

vydal Knihy Kazda 2016, pevná vazba, 208 stran, rozměry 130 x 207 x 22 mm

Tajný život stromů: Peter Wohlleben pův 335,- kč

  • 299.00Kč