logo

Weleda

Weleda je švýcarská farmaceutická firma s téměř devadesátiletou tradicí. Vznikla v roce 1921 jako malá farmaceutická laboratoř a dnes je celosvětově největším výrobcem léčiv přírodní medicíny a čisté přírodní BIO kosmetiky. Cílem přípravků Weleda je podpora a obnovení zdraví člověka. V duchu svého motta „V souladu s člověkem i přírodou" Weleda usiluje o ekologicky co nejšetrnější výrobu. To se promítá do zásad hospodaření se surovinami, energií, vodou, odpady, řešením transportu atd. Weleda patří mezi jedny z prvních firem, které získaly certifikát pro ekologický management firem ISO 14001.

Kvalita produktů
Sortiment Weledy obsahuje přes 100 kosmetických produktů a 1 400 druhů léčiv. Weleda klade důraz na vysokou kvalitu použitých surovin sběrem počínaje a výrobním řetězcem konče. V České republice je dostupná čistá přírodní kosmetika, šťávy, sirupy a dietetika. Valná většina přípravků Weleda je nositelem ochranné známky - Kontrolovaná přírodní kosmetika.


Kontrolovaná přírodní kosmetika = BIO kosmetika = v současné době nejčistší dostupná přírodní kosmetika na trhu.


Léčivé rostliny z vlastních zahrad
Vlastní zahrady léčivých rostlin jsou srdcem Weledy. Ty největší jsou nedaleko sídla firmy v německém Schwäbisch Gmündu. Na 20 hektarech roste téměř 250 různých druhů rostlin, které jsou bezprostředně po sběru transportovány přímo do výroby. Zahrada je ošetřována podle směrnic bio - dynamického (kontrolovaného ekologického) zemědělství, což v praxi znamená, že k výrobě přípravků Weleda jsou používány nejčistší možné přírodní suroviny. Rostliny, které není možné kultivovat v zahradách, aby dosáhly svých přirozených kvalit, sbírá Weleda v ekologicky čistých oblastech po celém světě, v podmínkách certifikovaného sběru ve volné přírodě.


Mezinárodní firma
Společnost Weleda, založená ve švýcarském Arlesheimu, je dnes mezinárodní firma s centrálou v německém Schwäbisch Gmündu. Dceřiné společnosti a mezinárodní zastoupení existují ve více než 50 zemích světa. Do velké rodiny firem Weleda - jako jedna z nejstarších (založena v roce 1926) patří i Weleda v ČR.

výrobky Weleda zde.

  
©2010 Duhový krámek
Powered by Quick.Cart